V neděli 5. 5. 2019 se v CHKO Brdy konalo taktické cvičení složek IZS zaměřené na lesní požár cílové plochy v okolí Padrťských rybníků. Cvičení se zúčastnilo na 370 cvičících z toho 60 hasičských jednotek, vrtulník 24. základny dopravního letectva Praha – Kbely a Policie České republiky se služebními vozidly a čtyřkolkami. Zásobování požární vodou bylo řešeno kyvadlovou dopravou a dálkovou dopravou vody hadicemi. Jelikož je naše jednotka předurčena pro velkokapacitní čerpání a pomoc při zprovoznění čerpadel Somati, zúčastnili se společně s jednotkou HZS Praha i dva členové JSDH Praha - Zličín a další členové předurčených dobrovolných jednotek. Samotná činnost představuje natažení hadicového vedení, jeho kontrolu, zprovoznění čerpadla a jeho závěrečné balení a přípravu pro další nasazení.

David Horák

zástupce velitele jednotky

More Joomla Extensions