Srdečně vás zveme na hasičský bál SDH Zličín. Po loňském obřím zájmu jsme se rozhodli uspořádat akci letos znovu, tentokrát k výročí 111 let našeho sboru. Bál se koná v Sokolovně Řepy 10.3. 2018 od 19:00. Těšit se můžete na skvělou živou hudbu, předtančení, tombolu a třeba i něco víc...
Vstupenka stojí 200 Kč
Nákup vstupenek je možný v hasičské zbrojnici:
-  každé pondělí (poprvé 22.1. od 19 do 21 hodin)
-  každou středu (poprvé 24.1.) v době schůzky (17 - 18 hodin)

Prodej dále probíhá v obchodě Potraviny U Martiny (vedle pošty)

V případě zájmu s nákupem vstupenky neotálejte. Kapacita sálu je omezena a v loňském roce byly po měsíci lístky již téměř vyprodány.

Těšíme se na vás, hasiči Zličín

Rok se sešel s rokem a my opět pořádali naše „zličínské závody.“ Letos se konaly v sobotu 23.9. I přes drobná prostorová omezení, z důvodu probíhající výstavby zázemí sportovního areálu, nám bylo hřiště FC Zličín ideálním útočištěm.

Okolo osmé hodiny ranní, v době, kdy první družstva dětí přijížděla k prezenci, řada našich členů již pilně vyměřovala dráhy obou soutěžních disciplín – štafety požárních dvojic a požárního útoku. Letos se zúčastnilo opět značné množství družstev, včetně sborů ze středočeského kraje. Všichni soutěžící a krásné počasí vytvořilo skvělou sportovní atmosféru a závody jsme si všichni užívali. Soutěž probíhala bez větších zdržení a děti se tak bez prodlev dočkaly slavnostního vyhodnocení, předání diplomů, pohárů a cen. Každý malý závodník si odvezl za patřičné místo nějakou tu cenu. Děti na prvních třech místech také medaile. To díky štědrému sponzorskému daru od firmy Sabe, která nám poháry a medaile věnovala, a jíž tímto děkujeme. Výsledky byly následující: kategorie přípravky obsadila první a druhé místo, mladší děti úžasné první místo a starší děti druhé a čtvrté místo.

Co by to bylo za září, kdyby se nejezdilo všechny víkendy po závodech. V tomto článku vám přinášíme stručný přehled podzimních závodů.

V termínu 25.8. - 27.8. 2017 probíhalo Mistrovství České republiky v požárním sportu. Konalo se v pražské Stromovce a tak to naše soutěžní družstvo reprezentující hl. m. Prahu nemělo daleko.  Páteční den byl pro naše družstvo pouze ve znamení tréninku požárního útoku a běhu na 100 metrů s překážkami. Druhý den mistrovství se v ranních hodinách začala běhat disciplína 100 metrů s překážkami. Ze zličínských si nejlépe vedl Filip Bureš s časem 18:74. V odpoledních hodinách se rozeběhla štafeta 4x100 metrů s překážkami. První pokus nevyšel úplně dle představ, ale při druhém pokusu vše klaplo a tak byl výsledný čas 62:42, což znamenalo průběžné 13. místo. Poslední den MČR se byl již klasicky určen pro královskou disciplínu, kterou je požární útok. V této disciplíně si naši sportovci zapsali čas 35:40 z druhého pokusu. Po dokončení útoků se čekalo na slavnostní nástup a ukončení MČR. Družstvo SDH Zličín skončilo na 16. místě.  Účast znamenala spoustu nových zkušeností pro naše mladé sportovce, pro které to byla první velká soutěž po přestupu z katogorie dorostenci do kategorie muži, a zajisté se jim budou hodit v dalších soutěžích a doufejme, i na některém z budoucích místrovství požárního sportu.

Vojtěch Jiráček, trenér

Stejně jako v loňském roce jsme i v tom letošním uspořádali pálení čarodějnic a stavění máje. Přípravy začaly již začátkem dubna, kdy bylo potřeba připravit zázemí na hřišti za hasičárnou, posekat trávu a uklidit. Poslední dubnovou sobotu jsme v ranních hodinách vyrazili v hojném počtu do lesa pro předem vytypovanou májku a nějaké další dřevo na stavbu hranice a malé ohníčky na opékání buřtů. V odpoledních hodinách jsme se z lesa vrátili hladoví, avšak naši kuchaři Milada s Petrem pro nás již měli nachystán výborný oběd i se sladkou tečkou ke kávě. Po vydatném obědě jsme se vrhli na stavbu hranice a závěrečný úklid. Druhého dne, 30.dubna vše vypuklo v 15 hodin odpoledne.