Operační středisko hasičského záchranného sboru hl. m . Prahy požádalo pražské dobrovolné hasiče o zajištění akceschopnosti od sobotního rána 28. října do pondělních 7:00. Naše jednotka nebyla výjimkou. Vzhledem k sobotnímu "mírnějšímu" počasí bylo v pohotovosti pouze jedno družstvo tzv. "na telefonu". Od nedělního rána bylo již přímo na hasičské zbrojnici k výjezdu připraveno jedno družstvo o počtu šesti hasičů, které v odpoledních hodinách posílili další členové, abychom vytvořili druhý organizovaný výjezd. První družstvo na vozidle Scania vyjíždělo na základě příkazů k výjezdu od pražského operačního střediska a likvidovalo události kromě Zličína, kde jsme například řešili část stržené střechy na Domě s pečovatelskou službou, i na Praze 5 a 6. Naše druhé družstvo sloužící na dopravním automobilu bylo k dispozici pro řešení událostí ve Zličíně a Sobíně např. na základě informací od vedení Městské části Praha - Zličín. Zároveň prováděli monitorovací jízdy v ulicích Zličína a Sobína, aby byly pozemní komunikace vždy průjezdné, případně zlikvidovali stromy či větvě bezprostředně hrozící pádem. Naše jednotka byla k události poprvé vyslána o půl dvanácté dopoledne a do večerních hodin celkově zasahovala u 10 událostí spojených se silným větrem, kdy se převážně jednalo o spadlé stromy a ve dvou případech provizorně zabezpečovala střešní krytinu před hrozícím stržením a to na již zmíněném DPS a dále v pražských Dejvicích, kde u obou případů pracovala naše lezecká skupina.

David Horák

velitel jednotky


Free Joomla Lightbox Gallery

Důležitá telefonní čísla:

150 - Hasiči

155 - Záchranná služba

158 - Policie ČR

156 - Městská policie

112 - Evropské číslo tísňového volání