V sobotu 17. března se uskutečnila pravidelná odborná příprava velitelů. Kromě našich stávajících velitelů se jí účastnili i dva noví adepti na místo velitele, kteří touto přípravou zahájili roční cyklus k získání odborné způsobilosti velitele družstva.  Kromě nutné teorie se podstatná část výcviku odehrávala ve venkovních prostorech a byl zaměřen na řešení různých situací při události s příznakem "požár". Velitelé si zopakovali činnosti u zásahů jak v nadzemních, tak i podzemních podlažích, vyhledávání osob v prostorech se sníženou viditelností, tvoření útočných proudů a samozřejmě samotné hašení. Vše se odehrávalo s aktivovaným dýchacím přístrojem, jelikož požár byl skutečný, což je obrovským kladem takovýchto výcviků.

 

David Horák, velitel jednotky

Free Joomla Lightbox Gallery

Důležitá telefonní čísla:

150 - Hasiči

155 - Záchranná služba

158 - Policie ČR

156 - Městská policie

112 - Evropské číslo tísňového volání