Co by to bylo za září, kdyby se nejezdilo všechny víkendy po závodech. V tomto článku vám přinášíme stručný přehled podzimních závodů.

Stodůlecký vodník 2.9.

 „Na vodníkovi,“ stodůleckém srandamači, letos Zličín 2.9. reprezentovala tři družstva – A team, dorostenci a ženy. Pádlovali jsme všichni jako o život a běželi ještě rychleji, ale přesto se A teamu putovní pohár za první místo nepodařilo získat jen o pár setin. Dorostenci vybojovali čtvrté místo. Zato naše ženy předvedly skvělý výkon a svou kategorii vyhrály.

Polabské šedesátkování a soutěž O pohár starosty Hostivice

V sobotu 9.9. jsme odjeli se staršími dětmi poměřit síly do Pískové Lhoty v běhu na 60 m s překážkami. Soutěžilo se v jednotlivcích a tak výsledky záležely pouze na výkonu onoho závodníka. V Pískové Lhotě jsme si užili krásný den, někteří si zaběhli „osobáček.“ Karel Škába - 13,78 s - 8. místo, Honza Válek - 15,17 s - 22. místo, Jára Žalud - 15,85 s - 27. místo, Filip Forejt - 17,50 s - 34. místo, Filip Štekl - 19,60 s - 38. místo, Šimon Kocián - 47. místo.

Mladší děti a dospělí se zúčastnili požárních útoků v Hostivici. Každé družstvo mělo jen jeden pokus, ale přesto se některým dařilo: Mladší A první místo, mladší B 4. a 5. místo a ženy 2. místo.

Polabské stovkování a Memoriál Josefa Holečka

V neděli jsme se vydali s dorostem na soutěž v běhu na 100 metrů s překážkami. Vzhledem k účasti i mnoha elitních českých závodníků nedosáhl žádný z našich dorostenců nejvyšších příček, ale řada našich závodníků překonala za skvělé atmosféry své osobní rekordy.

S dětmi a dospělými jsme jeli na závody ve štafetě 4 x 60 metrů a požárních útocích do sousedních Třebonic, kde nám ani déšť dobrou náladu nepokazil. Mladší A po velice smolném pokusu útoků skončilo na neoblíbeném bramborovém místě, družstvo B v závěsu na pátém místě. Starší po osobním rekordu na štafetě (39,19 s) a povedeném útoku brali druhé místo. Ovšem ženy i muži předvedli, že umí a zvítězili.

Memoriál Jany Dobiášové - Třebonice

V neděli 25.9. jsme opět vyrazili na boj o medaile. Tentokrát do Třebonic na Memoriál Jany Dobiášové. Závodili jsme opět každý sám za sebe v běhu na 60 m s překážkami. Vybojovali jsme samá hezká umístění.

V kategorii přípravky nám za dívky Eliška Orgoníková doběhla pro 2. místo a za chlapce vystoupal na stupně vítězů Pepa Frydrýn se 3. místem. Těsně pod stupněm vítězů, tedy bramborovou medaili, získal Davídek Procházka.

V mladších dívkách uspěla Verča Raisová se super 3. místem, Lenka Melicharová - 6. místo a Kája Frydrýnová - 17. místo. Za mladší kluky se od nás bil jen Sam Christov a vybojoval 9. místo.

 

Starší dívky reprezentovala Eliška Melicharová a odváží si 18. místo. Ve starších chlapcích máme zástupců více. Je mezi nimi i vítěz své kategorie Jára Žalud s prvním místem. I přes zranění si dokázal Karel Škába vybojovat medaili, sice bramborovou, ale i to se počítá - 4. Místo. Dále Filip Štekl 5. místo a Filip Forejt 14. místo. Všem zúčastněným gratulujeme!

Fotogalerie z našich závodů naleznete na našem Facebooku:  https://www.facebook.com/SDH-Zli%C4%8D%C3%ADn-99260933691/

 

 

Důležitá telefonní čísla:

150 - Hasiči

155 - Záchranná služba

158 - Policie ČR

156 - Městská policie

112 - Evropské číslo tísňového volání