Končící mrazivé počasí jsme v pozdních večerních hodinách 7. března využili k výcviku jednotky zaměřenému na záchranu osob ze zamrzlé vodní plochy. K tomuto účelu nám posloužil "Dolejšák", kde měl led již takovou tloušťku, že pohyb osob po ledě bez patřičného vybavení nebyl bezpečný a tak jsme dosáhli reálných podmínek.

Výcvik se uskutečnil pod vedením dvou našich členů - příslušníků HZS hl. m. Prahy. Hasič - záchranář i figurant se vyzbrojili suchým oblekem, který je chrání před ledovou vodou a tak se mohli bez obav vrhnout do vody a vyzkoušet si postupy, které jsme před samotným výcvikem probrali teoreticky v zázemí hasičské zbrojnice. Na úplný závěr si dva členové vyzkoušeli na vlastní kůži, jaké to je propadnout se ledem pouze v zásahovém oblečení. Nic příjemného to prý nebylo a tak nám nezbývá než smeknout před jejich odvahou skočit do studené vody bez suchého oděvu a pocítit chlad na vlastní kůži.

David Horák, velitel jednotky

More Joomla Extensions