Na poslední dubnový den jsme samozřejmě v hasičárně nezapomněli. Platná přísná protiepidemická opatření nám ale bohužel neumožnila ani letos uspořádat klasickou akci pálení čarodějnic pro širokou veřejnost s živou hudbou, soutěžemi či ukázkou zásahové techniky. Nechtěli jsme ale nikoho nechat sedět při tak krásném počasí doma a povedlo se, protože hon na čarodějnice vytáhl na sluníčko snad celý Zličín. Pokud se snad někdo zapomněl naší akce zúčastnit, jen připomínám, že se po Zličíně ukrývalo 25 hádanek, kdy odpověď na každou z nich bylo slovo do křížovky. Tajenkou bylo místo, kde na úspěšné luštitele čekají čarodějnice se sladkou odměnou a prozradí jim, kde mají ukrytý svůj poklad.

Během celého odpoledne tak bylo možné potkávat mnoho dětí s rodiči, ale často i samotné děti či dospělé, kteří vzali naši hru jako námět k procházce nebo trasu na běhání. Drobnou odměnu v cíli si vyzvedlo více než 300 dětí, z čehož máme obrovskou radost. Snad lze tuto akci považovat za první vlaštovku návratu k normálu a další akce pro veřejnost budou moci následovat. Večer po akci jsme bez účasti veřejnosti dodrželi i další tradici a na Zličín tak dohlíží opět ozdobená májka.

Děkujeme za účast a těšíme se na vás při další akci. Zároveň děkujeme MHMP za finanční podporu akce.

 

Více fotografií z proběhlé akce naleznete na našem Facebooku: ZDE

 

Každý sám a přesto spolu!“

Jiří Brabenec

hasiči Zličín