Naše výjezdová jednotka je mimo jiné předurčena pro velkokapacitní čerpání a dálkovou dopravu vody. Právě na toto téma bylo taktické cvičení v Brdech, jehož jsme se 22. a 23. 6. 2021 zúčastnili s velkoobjemovou cisternou a dopravním automobilem vybaveným výkonným přenosným čerpadlem.  Cílem cvičení, kterého se zúčastnilo několik pražských jednotek dobrovolných hasičů se stejným předurčením, jednotky profesionálních hasičů s velkokapacitními čerpadly a specializovaná jednotka na dálkovou dopravu vody ze sousedního Německa. Během dvou dní se nám podařilo rozvinout téměř dvacet kilometrů hadic a účinně hasit simulovaný požár v nepřístupném lesním terénu daleko od zdroje vody. Získali jsme nejen nové zkušenosti ohledně dálkové dopravy vody a zásahu na velké ploše, ale zároveň jsme měli šanci důkladně vyzkoušet novou techniku, kterou jsme v minulých letech pořídili. Jsme tu pro Vás, kdykoliv je nás třeba.