CAS 30/9000/540 S2VH na podvozku Scania P440 6x6 v dispozici kabiny 1+2. Pro usnadnění jízdy v městském provozu je automobil vybaven robotizovanou převodovkou Opticruise bez spojkového pedálu. Vozidlo se tak ovládá stejně jako s automatickou převodovkou. Automobil je se svou zásobou vody 9000 litrů koncipován pro velkokapacitní hašení, ale disponuje kromě základní požární výbavy i řetězovou a rozbrušovací pilou a elektrocentrálou s kalovým čerpadlem. Jsme tak schopni s tímto vozidlem zasahovat i u jiných událostí než jsou jen požáry. Vozidlo je vybaveno Rettbox-Air, což představuje sdruženou zásuvku dobíjení akumulátorů a doplňování tlakového vzduchu brzdové soustavy s automatickým odpojením po nastartování. Další zajímavou výbavu představuje asanační lišta v přední části vozidla a kropící zařízení v části zadní. Ve výbavě je i střešní odnímatelná lafetová proudnice. Ovládání požárního čerpadla je elektropneumatické a vozidlo nemá sběrnici CAN bus. Zvolením klasického ovládání bychom chtěli minimalizovat riziko závad na elektroinstalaci a zároveň v případě závady na ovládání je snazší oprava v zázemí zbrojnice.