Netradiční soutěž jednotek dobrovolných hasičů Letňanský Železňák 2018 – Fire and Rescue Cup 2018 – se uskutečnila 7. dubna na osmi stanovištích v městské části Praha 18 (Letňany). Na hasiče čekaly disciplíny vycházející z reálných událostí při požáru či nehodě. Letošního, v pořadí již 13. ročníku, se účastnilo 16 jednotek dobrovolných hasičů z Prahy a dalších tří krajů. Jednotky prostřídaly osm stanovišť, kde na ně čekaly modelové situace vycházející z reálných zásahů. Mnohé jistě napoví názvy disciplín, kde si jednotky ověřovaly svou připravenost na mimořádné události: Dopravní nehoda, Žebříky / sebezáchrana, Požár domu, Záchrana z vody, Štafeta TFA, Řezání pilou, 14 pater a Orientace. Na území Prahy je Železňák považován za jedinečnou událost, při níž se setkávají dobrovolní hasiči s profesionálními, z nichž je složen tým rozhodčích. Členové naší jednotky zaznamenali v letošním ročníků výborné výsledky. V celkovém pořadí se jednotka SDH Zličín umístila na krásném 3. místě a v kategorii jednotlivců disciplíny výběhu do 14. patra obsadil Vašek Donát 1. místo.

More Joomla Extensions