V pondělí 15. 6. 2020 čekalo na členy výjezdové jednotky cvičení na téma dálková doprava vody z otevřeného zdroje. Cíle byly jasné - ověřit a rozšířit naše znalosti v oblasti dálkové dopravy vody a obsluhy naší techniky, zjistit technické nedostatky naší techniky a zlatým hřebem bylo zaškolení včetně zátěžového testu nové motorové stříkačky Rosenbauer Fox IV.

Vodním zdrojem nám byla

obecní studna v parku Na Prameništi. Dále jsme vodu pomocí plovoucího čerpadla a PS 12 tlačili směrem do sídliště, kde cestou stály postupně obě naše cisterny. Na konci dopravního vedení byl umístěn stacionární monitor. Cílem byla kontinuální dodávka vody na monitor o tlaku 4 bary. To se nám během cvičení podařilo. Délka vedení byla necelých 300 metrů a převýšení téměř 20 metrů.

Členové jednotky si osvěžili znalosti z oblasti dálkové dopravy vody, zacházení s technikou a zjistili jsme i několik drobných závad, které nyní můžeme opravit, kdybychom byli povolání na podobné čerpání k reálnému zásahu. Zároveň se jednalo o trénink na velké celopražské cvičení, které je naplánováno na 20. 6. 2020 do Sedlce. Nová motorová stříkačka nás všechny mile překvapila svým výkonem a intuitivní obsluhou. Snad nám bude dlouho věrně sloužit. 

 

Jiří Brabenec

hasiči Zličín