Řady našich vedoucích mládeže se rozšířily o 4 nové posily. Karolína Dubová, Patrik Holub, Jan Válek a Jaroslav Žalud se zúčastnili čtrnáctidenní celostátní letní školy instruktorů SH ČMS. Cílem letní školy je nejen získat odbornou kvalifikaci pro práci s mládeží, ale především se naučit s dětmi aktivně pracovat jako vedoucí. Program celé letní školy je velmi pestrý. Dopoledne patří teoretické výuce na učebně (pedagogika a psychologie, zdravověda, pravidla hry Plamen, zásady pro pobyt v přírodě, šifry či právní minimum). Odpolední náplní jsou praktické semináře zaměřené na sportovní a vědomostní hry či praktický nácvik jednotlivých disciplín. Večery patří především hodinám etikety či tanečním. Všichni naši účastníci zvládli závěrečný test se 150 otázkami a máme tak ve sboru 4 nové posily s kvalifikací Vedoucí mládeže III. stupně. Pevně věříme, že je bude práce s dětmi bavit a budou dobrou posilou našeho týmu. Zároveň děkujeme 3 našim zkušeným vedoucím, kteří se letní školy zúčastnili jako odborní lektoři.