V sobotu 21.10. se uskutečnila pravidelná odborná příprava velitelů jednotek sborů dobrovolných hasičů. Tentokrát vyrazili dva z našich velitelů do pražských Letňan. V první polovině dne jsme se věnovali teoretické přípravě v oblasti požárů izolačních materiálů budov, ústrojové kázně, radiokomunikace a vnikání do uzavřených prostor. V odpolední praktické části nás čekala čtyři stanoviště simulující reálný zásah u požáru a činnosti s tím spojené. Zopakovali jsme si zásahy po nastavovacím žebříku, do sklepa a vnitřním schodištěm objektu, kde byl hlavním úkolem průzkum a záchrana osoby v bezvědomí. Posledním stanovištěm byla optická signalizace.

 

 

Foto SDH Letňany

Free Joomla Lightbox Gallery

Důležitá telefonní čísla:

150 - Hasiči

155 - Záchranná služba

158 - Policie ČR

156 - Městská policie

112 - Evropské číslo tísňového volání