V termínu 25.8. - 27.8. 2017 probíhalo Mistrovství České republiky v požárním sportu. Konalo se v pražské Stromovce a tak to naše soutěžní družstvo reprezentující hl. m. Prahu nemělo daleko.  Páteční den byl pro naše družstvo pouze ve znamení tréninku požárního útoku a běhu na 100 metrů s překážkami. Druhý den mistrovství se v ranních hodinách začala běhat disciplína 100 metrů s překážkami. Ze zličínských si nejlépe vedl Filip Bureš s časem 18:74. V odpoledních hodinách se rozeběhla štafeta 4x100 metrů s překážkami. První pokus nevyšel úplně dle představ, ale při druhém pokusu vše klaplo a tak byl výsledný čas 62:42, což znamenalo průběžné 13. místo. Poslední den MČR se byl již klasicky určen pro královskou disciplínu, kterou je požární útok. V této disciplíně si naši sportovci zapsali čas 35:40 z druhého pokusu. Po dokončení útoků se čekalo na slavnostní nástup a ukončení MČR. Družstvo SDH Zličín skončilo na 16. místě.  Účast znamenala spoustu nových zkušeností pro naše mladé sportovce, pro které to byla první velká soutěž po přestupu z katogorie dorostenci do kategorie muži, a zajisté se jim budou hodit v dalších soutěžích a doufejme, i na některém z budoucích místrovství požárního sportu.

Vojtěch Jiráček, trenér

Free Joomla Lightbox Gallery

Důležitá telefonní čísla:

150 - Hasiči

155 - Záchranná služba

158 - Policie ČR

156 - Městská policie

112 - Evropské číslo tísňového volání