Stejně jako v loňském roce jsme i v tom letošním uspořádali pálení čarodějnic a stavění máje. Přípravy začaly již začátkem dubna, kdy bylo potřeba připravit zázemí na hřišti za hasičárnou, posekat trávu a uklidit. Poslední dubnovou sobotu jsme v ranních hodinách vyrazili v hojném počtu do lesa pro předem vytypovanou májku a nějaké další dřevo na stavbu hranice a malé ohníčky na opékání buřtů. V odpoledních hodinách jsme se z lesa vrátili hladoví, avšak naši kuchaři Milada s Petrem pro nás již měli nachystán výborný oběd i se sladkou tečkou ke kávě. Po vydatném obědě jsme se vrhli na stavbu hranice a závěrečný úklid. Druhého dne, 30.dubna vše vypuklo v 15 hodin odpoledne.

Samotnému stavění máje předcházely soutěže pro děti a ukázka techniky naší výjezdové jednotky. V šest hodin večer jsme se pustili do stavby máje a za necelých 25 minut se nám to podařilo. Následovalo zapálení hranice s čarodějnicí a příjemný společenský večer mohl začít. Doufáme, že se vám akce líbila a již se na vás opět těšíme 3. června na Letních slavnostech, kde budeme slavit 110. let působení dobrovolných hasičů ve Zličíně.

David Horák

velitel jednotky

 

Free Joomla Lightbox Gallery

Důležitá telefonní čísla:

150 - Hasiči

155 - Záchranná služba

158 - Policie ČR

156 - Městská policie

112 - Evropské číslo tísňového volání