Stejně jako v loňském roce jsme i v tom letošním uspořádali pálení čarodějnic a stavění máje. Přípravy začaly již začátkem dubna, kdy bylo potřeba připravit zázemí na hřišti za hasičárnou, posekat trávu a uklidit. Poslední dubnovou sobotu jsme v ranních hodinách vyrazili v hojném počtu do lesa pro předem vytypovanou májku a nějaké další dřevo na stavbu hranice a malé ohníčky na opékání buřtů. V odpoledních hodinách jsme se z lesa vrátili hladoví, avšak naši kuchaři Milada s Petrem pro nás již měli nachystán výborný oběd i se sladkou tečkou ke kávě. Po vydatném obědě jsme se vrhli na stavbu hranice a závěrečný úklid. Druhého dne, 30.dubna vše vypuklo v 15 hodin odpoledne.

Samotnému stavění máje předcházely soutěže pro děti a ukázka techniky naší výjezdové jednotky. V šest hodin večer jsme se pustili do stavby máje a za necelých 25 minut se nám to podařilo. Následovalo zapálení hranice s čarodějnicí a příjemný společenský večer mohl začít. Doufáme, že se vám akce líbila a již se na vás opět těšíme 3. června na Letních slavnostech, kde budeme slavit 110. let působení dobrovolných hasičů ve Zličíně.

David Horák

velitel jednotky

 

Free Joomla Lightbox Gallery