Po roce je tu zase zima, i když zatím jen teplotně. Ještě před naladěním vánoční atmosféry se naši mladí hasiči vydali soutěžit na největší halovou soutěž, na kterou se sjíždějí jednotlivci nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Ve dnech 11. a 12. listopadu se uskutečnil Memoriál Marty Habadové, který se již po několikáté konal v atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Konkurence byla obrovská, ale v plné síle a po náročných trénincích jsme se vydali do boje.

 Mladší děti závodily v sobotu. Za dívky běžely: Melicharová Lenka, která se umístila na krásném 42. místě, Rottová Ráchel na 159. místě a Frydrýnová Karolína na 164. místě z 230 přihlášených závodnic.

Po dívkách přišli na řadu chlapci, za něž běželi: Christov Samuel, který se umístil na 50. místě, Kačer Ondřej na 81. místě, Zapletal Pavel na 87. místě a Houžvička Štěpán na 92. místě z 260 přihlášených závodníků. Vše šlo celý den hladce, možná i díky našim připraveným trenérům Lucce, Áje a dalším, co nám rádi pomohli.

 Úspěšnou sobotu vystřídala neděle a s ní přišla na řadu kategorie starších žáků. Ráno v autobusu po cestě do haly panovala pohodová atmosféra a s kupou legrace a dobré nálady jsme vstoupili do haly. Nervozita byla vidět, ale nikdo si ji nenechal připustit.

Za dívky se na start postavily: Dubová Karolína, která se umístila na 85. místě, Melicharová Eliška na 105. místě, Fraňková Kamila na 159. místě a Minaříková Linda na 216. místě z celkem 260 přihlášených závodnic.

V závěru víkendových závodů přišli na řadu naši „machři“, za něž běželi: Kulhánek Stanislav, který se umístil na 48. místě a dále Košnář Adam na 59. místo, Štekl Filip 72. místo, Válek Jan 93. Míst), Škába Karel 102. místo Filip Forejt na 129. místo, Bittara Radovan 156. místo a Berezněv Matěj na 217. místě z téměř 300 přihlášených závodníků. I tento den se o děti staraly trenérky Katka, Lucka, Terezka a další.

Zároveň děkujeme několika našim členům, kteří se podíleli na přípravě této soutěže či se jí zúčastnili jako rozhodčí.

 S některými hasiči z okolních sborů se již letos neuvidíme, a tak jsme jim popřáli krásné svátky a ještě úspěšnější rok 2018. Závody se za náš sbor vydařily a moc se těšíme na další ročník.

 

 Andrea Vršecká a Jiří Brabenec

 

Důležitá telefonní čísla:

150 - Hasiči

155 - Záchranná služba

158 - Policie ČR

156 - Městská policie

112 - Evropské číslo tísňového volání